Złote pióro

XI Regionalny Konkurs Literacki „O Złote Pióro” ogłoszony został przez Klub Literacki „Pegazik” przy Młodzieżowym Domu Kultury „Iskra” w Pile wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Pantaleona Szumana w Pile. Konkursowi patronowała Fundacja Literacka im. Agnieszki Bartol. Konkurs, któremu przyświecało hasło „Od magii świata do magii słowa”, adresowany był do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów z Piły i regionu pilskiego. Warunkiem uczestnictwa było nadesłanie w terminie do 31 stycznia 2014 roku zestawu od 3 do 5 wierszy lub prozę na dowolny temat. W magii słowa autorzy mogli wyrazić swoją wrażliwość, wyobraźnię i fantazję twórczą.

W konkursie wzięło udział 67 autorów, którzy nadesłali 283 utwory wierszem i prozą. Prace konkursowe zgłosili młodzi twórcy z Piły, Wysokiej, Kaczor, Starej Łubianki, Wyrzyska, Łobżenicy, Ujścia, Miasteczka Krajeńskiego, Mościsk, Kosztowa i Wałcza.

W konkursie wyróżnienie otrzymała uczennica klasy VI Zuzanna Duraj – za magiczne, pełne finezji wiersze „Bajkowa wróżka” i „Tęcza”.

Print Friendly, PDF & Email

Możliwość komentowania została wyłączona.