Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

Już po raz trzeci, 20 marca 2015r. w godzinach 9.00 – 12.00 w Zespole Szkół w Miasteczku Krajeńskim odbyła się Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, skierowana dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum.
Podczas giełdy zaproszone szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały naszym uczniom ofertę edukacyjną na rok szkolny 2015/2016 i przedstawiły materiały promocyjne swoich szkół. Ponadto dzięki indywidualnym rozmowom z przedstawicielami wybranych szkół, gimnazjaliści mogli dowiedzieć się więcej o specyfice danej szkoły. Zapewne pomogli im w tym absolwenci naszego gimnazjum, którzy przybyli specjalnie na giełdę, aby podzielić się swoimi wrażeniami z wyboru danej szkoły ponadgimnazjalnej.
W giełdzie uczestniczyły takie szkoły ponadgimnazjalne jak: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. H. Cegielskiego; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3; Zespół Szkół Gastronomicznych; Zespół Szkół Ekonomicznych; Zespół Szkół im. S. Staszica; Centrum Kształcenia „Nauka”; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Kopernika w Wyrzysku; Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie i I Liceum Ogólnokształcące w Pile.
Mamy nadzieję, że giełda ta pomogła uczniom w zapoznaniu się z ofertą edukacyjną poszczególnych szkół ponadgimnazjalnych, a co za tym idzie w trafnym wyborze kierunku dalszego kształcenia.
Koordynator: Agnieszka Machnik – pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email

Możliwość komentowania została wyłączona.