Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych

21 marca br. w godzinach 9.00 – 11.30 w Zespole Szkół w Miasteczku Krajeńskim odbyła się II Giełda Szkół Ponadgimnazjalnych, skierowana dla uczniów klas drugich i trzecich gimnazjum oraz ich rodziców.

Podczas giełdy zaproszone szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały   naszej młodzieży ofertę   edukacyjną na rok szkolny 2014/2015 i  przedstawiły  materiały promocyjne swoich szkół. Podczas giełdy każda placówka  najpierw na forum  przedstawiała kilkunastominutowe prezentacje multimedialne, a później gimnazjaliści mogli w rozmowach indywidualnych z ich przedstawicielami poszczególnych porozmawiać i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. 

W giełdzie  uczestniczyły takie szkoły ponadgimnazjalne jak: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 1 im. H. Cegielskiego w Pile; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  Nr 3 w Pile; Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile; Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile; Centrum Kształcenia „Nauka” w Pile; Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. M. Kopernika w Wyrzysku; Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie; Zespół Szkół Spożywczych w Krajence i I Liceum Ogólnokształcące w Pile.

Mamy nadzieję, że giełda ta pomogła  uczniom  w rozpoznać rynek szkół ponadgimnazjalnych, a co za tym idzie wspomóc  trafny wybór kierunku dalszego kształcenia.

Koordynator: Agnieszka Machnik – pedagog szkolny

Print Friendly, PDF & Email

Możliwość komentowania została wyłączona.