Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole!
14 października 2014r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczysty apel rozpoczęła Pani Dyrektor, która podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie, życząc wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazała głos młodym artystom, którzy piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Uczniowie podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie oraz troskę o dobro wychowanków.
Montaż słowno –muzyczny dostarczył wielu przeżyć. Zgromadzeni w skupieniu, ciszy i zadumie oglądali prezentację, zawierającą maksymy o wiedzy, mądrości i nauczaniu. Natomiast humorystyczne scenki i piosenka pt. „ Dyrekcjo, jak się masz” na melodię znanej piosenki „ Jak się masz kochanie” w wykonaniu uczennicy Wiktorii Kopyść wywołały wśród zebranych radość i szczery uśmiech. Jednak najwięcej emocji dostarczyła kolejna prezentacja pt.” Powspominajmy…”, w której w rolach głównych wystąpili nauczyciele w różnych sytuacjach, nie tylko szkolnych. Ta prezentacja rozbawiła wszystkich do łez!
Na zakończenie uczniowie wręczyli bukieciki kwiatów przygotowane przez uczennice klasy I gimnazjum oraz drobne upominki w postaci serduszek wykonane przez dzieci z klas I – III pod opieką pani Małgorzaty Spychalskiej.
Tym miłym akcentem akademia dobiegła końca.
Akademię szkolną przygotowali uczniowie z klasy V szkoły podstawowej oraz z klasy I i III gimnazjum pod kierunkiem Violetty Stawickiej. Swój wkład w przedstawienie włożyły również panie: Małgorzata Adamska, Hanna Rozental i Aleksandra Żętkowska.

Print Friendly, PDF & Email

Możliwość komentowania została wyłączona.