Jedz smacznie i zdrowo

9 stycznia 2012 roku odbyłą się  II edycja programu edukacyjnego „Jedz smacznie i zdrowo”. Organizatorem byłą marka WINIARY, a partnerem społecznym Federacja Polskich Banków Żywności. Patronat honorowy otrzymaliśmy od Minister Edukacji Narodowej, Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Polskiego Towarzystwa Nauk Żywieniowych. Nasz program skierowany był do uczniów i nauczycieli gimnazjów w całym kraju. Misją „Jedz smacznie i zdrowo” jest przypomnienie młodzieży zasad prawidłowego i smacznego odżywiania oraz zachęcenie do podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania i spożywania posiłków w rodzinnym gronie. W ramach akcji chcemy również uwrażliwić młodzież na tak ważne problemy społeczne jak marnowanie żywności i niedożywienie.

30 zwycięskich klas otrzymało dla swoich szkół nowoczesne tablice multimedialne, a kolejne 40 wyróżnionych klas zestawy kulinarne. W tym roku główną nagrodą były 2 dwudniowe wycieczki do Warszawy, w trakcie których poza zajęciami edukacyjnymi odbywać się będą również warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance. Ponadto Federacja Polskich Banków Żywności wyróżniła 2 prace, które w nagrodę otrzymajły 2 zestawy „Gotuję – nie marnuję”.

Do programu przystąpili uczniowie klas drugich gimnazjum. Po przeprowadzeniu jednego z sześciu scenariuszy o zdrowym odżywianiu uczniowie przystąpili do pracy. Klasa II a przygotowała filmik promujący akcję, a klasa II b prace plastyczne. Wszystkie działania odbywały się pod kierunkiem pań Iwony Suchy i Agnieszki Machnik, a multimedialnie wspierał  pan Dariusz Krzemiński.

Print Friendly, PDF & Email

Comments off