Rok szkolny 2016/17

 

Jury zakończyło swoje obrady! Sprawdźcie, które zespoły zachwyciły naszych jurorów i wygrały pracownie multimedialne, a które zostały laureatami regionalnymi i otrzymają szkolne sale kinowe!

 

Do II etapu konkursu przeszły 292 filmy. Z aż tylu filmów jury musiało wybrać 7 laureatów. Nie było to łatwe zadanie, ponieważ przesłaliście do nas wiele świetnych prac. „Mieliśmy naprawdę twardy orzech do zgryzienia” – mówi Justyna Janawa z Tesco Polska, jedna z Jurorów konkurs. „Było naprawdę ciekawie, naprawdę emocjonująco i żałuję, że nie mogliśmy nagrodzić wszystkich.”

Zespoły, które najbardziej ujęły jurorów i zostały laureatami II etapu, to:

Film najbardziej angażujący społeczność – „Ekipa Ratunkowa” z Miasteczka Krajeńskiego Film o największej sile przekonywania – „SP Kunowo” z Kunowa, Najlepszy film anglojęzyczny – „SP12Angels&Devils” z Piły, Najbardziej utalentowani filmowcy – „Detektywi” z Krakowa, Najbardziej apetyczny film – „Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 w Orzeszu – Zawiści” z Orzesza, Najlepsza realizacja filmowa – „Szósta A ze Skawiny” ze Skawiny, Największe odkrycie – „Plastelinowo” z Mosiny.

Jak Wasze filmy spodobały się jurorom? Co ich zachwyciło i czego chcieliby Wam pogratulować? Szukajcie na naszej stronie już wkrótce krótkiej filmowej relacji z obrad Jury!

To nie koniec nagród! Dzięki rozstrzygnięciu I i II etapu konkursu możemy również wskazać laureatów regionalnych. A zostali nimi: Województwo dolnośląskie – „Ośmiolatki radzą” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Złotoryi, Województwo kujawsko-pomorskie – „Pasibrzuchy” ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Włocławku, Województwo lubelskie – „Piątka” ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Łukowie, Województwo lubuskie – „Siedemnastka” ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gorzowie Wielkopolskim, Województwo łódzkie – „Herosi niemarnowania” z Publicznego Gimnazjum nr 22 w Łodzi, Województwo małopolskie – „Jedzeniaki” ze Szkoły Podstawowej w Koniuszy, Województwo mazowieckie – „Klasa 3” z Publicznego Gimnazjum w Żakowie, Województwo opolskie – „Dycha” ze Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Nysie, Województwo podkarpackie – „Ryzykanci” z Gimnazjum w Krasiczynie, Województwo podlaskie – „Siedem pomysłów” z Zespołu Szkół Specjalnych w Łomży, Województwo pomorskie – „Piątaki oszczędne dzieciaki”ze Szkoły Podstawowej w Stołcznie, Województwo śląskie – „Studio z Pasją” ze Szkoły Podstawowej nr 23 w Sosnowcu, Województwo świętokrzyskie – „Klasa Vbi” ze Szkoły Podstawowej nr 10 z oddziałami integracyjnymi w Starachowicach, Województwo warmińsko-mazurskie – „Fani gramatyki” z Gimnazjum w Lubawie, Województwo wielkopolskie – „Niemarnująca Vc” – ze Szkoły Podstawowej nr 74 z Poznania, Województwo zachodniopomorskie – „Gimnazjum z Drawska Pomorskiego” z Gimnazjum z Drawska Pomorskiego,

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

                W pracę nad realizacją filmu zaangażowana była „ Ekipa Ratunkowa” z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim, a dokładniej uczniowie klas I- III szkoły podstawowej, uczący się na co dzień w szkole w Grabionnej. Uczniowie swoje działania prowadzili pod kierunkiem nauczycieli: Barbary Huszek, Katarzyny Frońskiej i Romany Nowak- Kałużnej. Opiekunem i koordynatorem konkursu w szkole była pani Iwona Suchy.

                Jednocześnie dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w promocję naszego filmu i wszystkie oddane głosy, w poprzedzającym rozstrzygające obrady Jury głosowaniu.

 

 

20 grudnia tradycyjnie już odbyły się klasowe wigilie. Poprzedzone one były Jasełkami, które przygotowali uczniowie Zespołu Szkół pod kierunkiem pani Barbary Zawistowskiej i Joanny Kobyłka. Po Jasełkach życzenia świąteczno- noworoczne wszystkim złożyła pani dyrektor Marzanna Boć- Ochyra. Po programie artystycznym wszyscy udali się do klas na przygotowane spotkania wigilijne.

 

18 grudnia odbył się Turniej Gwiazdkowy dla uczniów klas IV- VI. Rozgrywki drużynowe odbywały w piłkę ręczną ( dziewczęta) i  w piłkę nożną ( chłopcy). Turniej otworzyła pani v-ce dyrektor Iwona Suchy, życząc wszystkim udanej sportowej rywalizacji, a rozgrywki rozpoczął występ cheerleaderek. Klasyfikacja zawodów przedstawia się następująco:

Dziewczęta- piłka ręczna:

I m- klasa VI a

II m- klasa Va,b

III m- klasa VI b

Chłopcy- piłka nożna:

Im- V b

II m- IV b

III m- VI b

 Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodycze.

5 grudnia  Samorząd Szkolny gimnazjum zorganizował „Turniej Mikołajkowy piłki ręcznej dla dziewcząt” i „Turniej Mikołajkowy piłki nożnej dla chłopców”. Turniej został uroczyście otwarty o godz. 9.00 przez p. Dyrektor Marzannę Boć- Ochyra, a później rozpoczęły się rozgrywki między dziewczętami i chłopcami. Drużynom sędziował niezastąpiony p. Jarosław Skrzypczak.

        Zwycięzcy „Turnieju Mikołajkowego piłki ręcznej dla dziewcząt”:

I miejsce  uczennice z klasy IIa i IIb

  II miejsce – uczennice z klasy IIIa i IIIb

  III miejsce – uczennice z klasy Ia

      Zwycięzcy „Turnieju Mikołajkowego piłki nożnej dla chłopców”:

I miejsce – klasa II a

  II miejsce  klasa I b

  III miejsce – klasa II b

 Zwycięzcy nie tylko otrzymali dyplomy, ale i słodkie upominki. Podziękowania należą się dla organizatorów turnieju – przedstawicieli Samorządu Szkolnego: Mateusza Łukasik, Magdy Wendland oraz Julii Borowskiej.

 

6 grudnia  odbył się Turniej Mikołajkowy dla klas I- III. Turniej został uroczyście otwarty o godz. 9.00 przez p. v-ce dyrektor Iwonę Suchy. Później rozpoczęły się rozgrywki drużynowe, które prowadzone były przez panią Alicję Stachowską i Macieja Bumbula. Wszyscy okazali się zwycięzcami, a przedstawiciele poszczególnych klas otrzymali z rąk pani v-ce dyrektor piłki, które wykorzystać będą mogli podczas kolejnych rozgrywek. Dodatkowym upominkiem były też kalendarze na rok 2014, które przekazane zostały przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Należy dodać również, że wszystkich w tym dniu odwiedził św. Mikołaj ( nie osobiście, ale przy udziale swoich wysłanniczek) i każdy uczeń otrzymał z tej okazji słodki upominek.

  Tego dnia uczniowie klasy VI b z wychowawcą panią Małgorzatą Adamską i panią v-ce dyrektor Iwoną Suchy udały się do przedszkola w Grabównie, aby przekazać dzieciom mikołajkowe upominki. Słodkości przygotowali sami uczniowie i  wraz z Mikołajem wręczyli je wszystkim przedszkolakom. Wszystko odbyło się też w ramach konkursu „ Przepis na niezmarnowane Mikołajki- Tesco dla szkół”.

 

Stowarzyszenie „DoGonić radość” było organizatorem konkursu plastycznego pt. „ Mój niepełnosprawny kolega”, w którym III miejsce zajęła uczennica klasy III a Natalia Duraj. Prace wykonała pod kierunkiem pani Katatrzyny Frońskiej. Gratulujemy!

2 grudnia br. uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w festynie on. „ Ekonomia społeczna wokół nas”. Podczas Festynu gimnazjaliści usłyszeli o działalności Stowarzyszenia Europa Donna, Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile, obejrzeli pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej i poznali zwycięzców konkursu plastycznego, dotyczącego podmiotu Ekonomii Społecznej, działającego na terenie powiatu pilskiego. Prace do konkursu wykonali również nasi gimnazjaliści: Magdalena Wendland, Martyna Retecka, Oliwia Kaszuba, Julia Borowska, Agata Jagiełka, Karol Nowak, Mateusz Szkudlarek, Witold Krzemiński i Jakub Ciepłuch. Prace dwójki naszych uczniów zostały nagrodzone:

IX miejsce- Martyna Retecka

Wyróżnienie- Oliwia Kaszuba.

W ramach Świątecznej  Zbiórki Żywności, organizowanej przez Pilski Bank Żywności nasi młodzi wolontariusze w dniach 29.11- 01.12 br. zgromadzili się w 4 sklepach naszej gminy ( Okaliniec, Grabówno, Miasteczko Kr.), zachęcając kupujących do podzielenia się z potrzebującymi. Uczniowie rozdawali ulotki informacyjne, na których przedstawiona była lista produktów, które można było zostawiać w oznaczonych kartonach i wręczali pamiątkowe plakietki z logiem akcji. Do zbiórki jako szkoła włączyliśmy się po raz pierwszy i nie ukrywamy radości i zadowolenia z jej powodzenia. Zebraliśmy łącznie 106kg produktów, które przekazane zostaną w paczkach świątecznych mieszkańcom naszej gminy.

21 listopada br. w Zespole Szkół w Miasteczku Kr. przeprowadzono ogólnopolską akcję pt. Śniadanie daje moc. Właściwy jej termin przypadał na 8 listopada, ale ze względu na Dzień Patrona w gimnazjum została ona przesunięta. Akcja ta ma na celu zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Z funduszy przeznaczonych na tzw. „ Małe projekty”, które obsługują jednostki samorządowe zakupiono produkty do przygotowania kolorowych i pysznych kanapek. W tym roku zarówno w Miasteczku Kr, jak i w Grabionnej rodzice przygotowali smakowite kanapki, które potem roznoszone były do klas IV- VI i gimnazjum, gdzie uczniowie wraz z nauczycielami z apetytem je konsumowali. Uczniowie z klas I- III swoje śniadanie mieli przygotowane na małej salce, a dodatkowo obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez swoich rówieśników, pod kierunkiem pani Wioletty Rykowskiej. Poza pysznym śniadaniem, nie zabrakło też zdrowych owoców i warzyw.

16 listopada 2013

Nasi uczniowie gościnnie wzięli udział w jednodniowej wycieczce do Berlina i Poczdamu, organizowanej przez szkołę w Szamocinie, pod opieką p. Pauliny Kamińskiej, uczącej j. niemieckiego w obu szkołach. Zobaczyliśmy min. Bramę Brandenburską , Reichstag  , Muzeum Pergamońskie z bramą Isztar i starożytnymi eksponatami. Mimo jesiennej – listopadowej pory , pogoda  i humory sprzyjały.

Pod hasłem „Talent do niemarnowania” rusza 11. edycja programu Tesco dla Szkół. Tradycyjnie program przyjmuje formę konkursu filmowego, który zmobilizuje uczniów w całym kraju do nauki przez zabawę oraz da szkołom szansę na zdobycie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego. Program w tym roku koncentruje się na problemie marnowania żywności, a jego partnerem merytorycznym jest Federacja Polskich Banków Żywności.Od 11 lat Tesco wspiera polskie szkoły w największym programie kierowanym do placówek edukacyjnych. Niezmiennie od 2002 r. jego celem jest poprawa jakości edukacji przez umożliwienie szkołom zdobycia nowoczesnego wyposażenia. Tesco dla Szkół mobilizuje potencjał społeczności szkolnych i lokalnych do edukowania dzieci i młodzieży w ważnych społecznie obszarach, a także do rozwoju talentów i umiejętności uczniów. – Chcemy tworzyć możliwości dla młodych ludzi, nie tylko wspierając szkoły przez dostarczanie im nowoczesnego sprzętu, ale również wyposażając dzieci i młodzież w ważne umiejętności – mówi Justyna Janawa, kierownik ds. komunikacji i PR Tesco Polska oraz jedna z Jurorów konkursu. – Poprzez konkurs rozwijamy talenty, ale i uczymy praktycznych rzeczy. W tym programie nie pozwolimy, aby cokolwiek się zmarnowało.  W konkursie udział bierze Zespół Szkół w Miasteczku Krajeńskim. Wszystkich prosimy o głosy, które można oddawać od 18 listopada do 16 grudnia pod podanym linkiem

http://www.tescodlaszkol.pl/57566

15 listopada br. grupa uczniów w składzie Dominika Mułyk, Bartłomiej Kanecki i Michał Strojny wzięła udział w wycieczce edukacyjnej do pilskiej siedziby firmy ,,Mały inżynier”, organizowanej w ramach projektu ,,Akademia uczniowska” . Uczniowie, wcielając się w role młodych inżynierów mieli okazję poznać zasady działania robotów oraz podstawy ich programowania. Zdobyta wiedza i nieograniczona wyobraźnia pozwoliły uczestnikom na samodzielne skonstruowanie robota z klocków Lego MINDSTORMS i zaprogramowanie go wedle własnych potrzeb. Ciężką pracę uczniów zwieńczył test zbudowanych robotów i pyszny obiad w restauracji Nico.

8 listopada 2013

Dzień Patrona w gimnazjum

Uroczystość obchodów Dnia Patrona rozpoczęła się tradycyjnie mszą, poświęconą równocześnie zbliżającej się rocznicy odzyskania niepodległości . Po Mszy za Ojczyznę, złożono wiązanki kwiatów pod pomnikiem, jednak padający deszcz nie pozwolił na wygłoszenie okolicznościowej mowy.  Dzień poświęcony Patronowi – Stanisławowi Staszicowi, to przede wszystkim święto uczniów klas I – uroczystego pasowania i składania przysięgi . Odbył się również konkurs na najlepszy portret Patrona, w którym najlepsze miejsca zajęli Julia Borowska, Kacper Mueller, Bartłomiej Kaczorowski, a wyróżnieni to:  Jakub Ciepłuch,  Patrycja Borowska i Michalina Guza.

Narodowe Święto Niepodległości

Jak co roku nasza szkoła wzięła udział w gminnych obchodach święta 11 Listopada. Tym razem połączyliśmy uroczystość z z podsumowaniem Roku Tuwima, przedstawiając widowisko pt. Z Tuwimem przez pokolenia. Inscenizacja była efektem współpracy wielu nauczycieli i uczniów ( od klas najmłodszych poprzez gimnazjum), z entuzjazmem włączyli się nasi absolwenci oraz rodzice, którym serdecznie dziękujemy!

Uczennice gimnazjum – Julia Borowska i Bogumiła Grembowska otrzymały nagrody w konkursie gminnym Patroni Naszych Ulic.

5 listopada uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w zajęciach, w ramach działań edukacyjnych, prowadzonych przez Związek Międzygminny „ Pilski Region Gospodarki Odpadami”. Prelekcja poświęcona była selektywnej zbiórce odpadów i prowadzona w przystępny sposób. Łączyła w sobie przekaz merytoryczny z aktywnymi formami uczestnictwa. Uczniowie dowiedzieli się, jak segregować odpady, a przy okazji dobrze się bawili.

17 października 2013

Uczniowie gimnazjum spędzili 2 dni w Warszawie, podczas których zwiedzili min.  Łazienki Królewskie, Stare Miasto, Zamek Królewski,  Muzeum Powstania Warszawskiego. Program wycieczki obejmował również spacer w okolicach  Stadionu Narodowego i  na cmentarzu na Powązkach , oraz eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik

16 października po raz kolejny obchodzony był w Zespole Szkół w Miasteczku Krajeńskim Dzień Drzewa. W programie uroczystości było przedstawienie artystyczne w wykonaniu uczniów klas piątych i szóstych pt. „ O tym, jak krasnale pomogły przyrodzie” , prezentacje multimedialne przygotowane przez gimnazjalistów, wręczenie uczniom nagród za zbiórkę surowców wtórnych ( makulatury, zużytych baterii i płyt CD, puszek aluminiowych). Głównym punktem było wręczenie Medali Uśmiechu, które w naszej szkole odbyło się już po raz drugi. Medale Uśmiechu otrzymują osoby wyznaczone przez kapitułę orderu, i które są przyjaciółmi szkoły i wspomagają ją w różnych działaniach wychowawczo- dydaktycznych. W tym roku Medale otrzymali:

– p. Joanna Gapińska

-p. Marian Gapiński,

– p. Mieczysława Rodek,

– p. Czesław Rodek,

– p. Anna Paprocka.

Na zakończenie obchodów Samorząd Uczniowski z gimnazjum posadził roślinę w przyszkolnym ogrodzie.

14 października w Zespole Szkół w Miasteczku Krajeńskim odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się wójt Tadeusz Dąbrowski, nauczyciele emeryci, wszyscy nauczyciele i pracownicy szkoły oraz uczniowie. Uroczystość od złożenia życzeń rozpoczęła pani dyrektor Marzanna Boć- Ochyra, następnie życzenia przekazał pan wójt. Po życzeniach wszyscy obejrzeli program artystyczny, w wykonaniu uczniów gimnazjum, których przygotowała pani Violetta Stawicka. W tym roku był to program bardzo akustyczny, ponieważ przebiegał bez prądu. Po programie artystycznym wręczone zostały pamiątkowe kartki okolicznościowe, wykonane przez uczniów oraz nagrody:

 Nagroda wójta gminy- pani dyrektor Marzanna Boć- Ochyra.  

Narody Dyrektora Szkoły-nauczyciele: Katarzyna Frońska, Romana Nowak- Kałużna, Wioletta Rykowska, Małgorzata Spychalska, Maria Budnik, Alicja Stachowska, Dariusz Krzemiński, Wiesława Krzemińska, Zdzisława Misiak, Hanna Rozental, Czesław Ochyra, Barbara Wendland, Małgorzata Rozental, Barbara Zawistowska, Joanna Kobyłka, Agnieszka Machnik, Iwona Suchy. pracownicy administracji i obsługi: Grażyna Górzyńska, Anna Rzelek, Iwona Smaga, Benedykt Kobyłka, Mirosław Jendrzejek, Janina Fandrei, Barbara Tokarska, Barbara Pływaczyk, Monika Gorszka, Żanetta Jahns, Ewa Banasik, Ewa Chwaliszewska, Violetta Kunek, Ewa Dziamara.

W tym roku dwie osoby zostały odznaczone Brązowymi Krzyżami Zasługi:

1.      Marzanna Boć- Ochyra – dyrektor Zespołu Szkół

2.      Wioletta Rykowska- nauczyciel

29 września br. uczniowie Zespołu Szkół kibicowali Lechowi Poznań podczas meczu z Widzewem Łódź. Atmosfera na stadionie, jak zawsze była niepowtarzalna i porwała wszystkich do aktywnego kibicowania. Trzeba podkreślić, że udało nam się to bardzo, gdyż Lech to spotkanie wygrał. Był to nasz sukces, gdyż od kilku wyjazdów oglądaliśmy tylko bezbramkowe remisy.

25 września już po raz szesnasty obchodzony był Dzień Patrona Szkoły Podstawowej im. kmdra Bolesława Romanowskiego w Miasteczku Krajeńskim. Obchody rozpoczęła uroczysta msza św., która w tym roku odbyła się na hali sportowej. Po mszy św. uczniowie klas pierwszych przedstawili program artystyczny, w którym wykazywali się wiedzą i umiejętnościami z różnych dziedzin, w tym morskiej. Pani dyrektor Marzanna Boć- Ochyra, została kapitanem pierwszaków i po programie uznała, że uczniowie są gotowi do ślubowania i pasowania na ucznia. Po złożeniu ślubowania, pierwszoklasiści zostali pasowani przez kmdra ppr Andrzeja Rejenta, kmdra por. rezerwy Bogdana Kurela i panią dyrektor Marzannę Boć- Ochyra. Ostatnim punktem było przejście przez mostek kapitański. Uczniowie otrzymali od Rady Rodziców symboliczne upominki, w których znalazły się przybory szkolne. Wśród zaproszonych gości byli: sekretarz Urzędu Gminy pani Mirosława Góra, leśniczy Leśnictwa Kaczory Jan Misiak, ks. Błażej Kownacki i dyrektorzy: Gminnego Domu Kultury Ewa Stachowska, Gminnej Biblioteki Publicznej Bernadetta Kulińska, Publicznego Przedszkola Alicja Wendzińska. Po ślubowaniu rozdano nagrody w konkursie plastycznym pt. „ Portret patrona”. Przyznano następujące nagrody:

Kategoria I- III SP:

I m- Weronika Nowakowska, Małgorzata Wada

II m- Marta Kastner, Kacper Góral

III m- Natalia Duraj, Kacper Bochenek

Kategoria IV- VI SP:

            I m- Oliwia Rolbiecka, Martyna Formella

            II m- Wiktoria Dziębowska, Maria Huszek

III m- Weronika Krzemińska, Nikola Wełnic

Po zakończonej uroczystości wszyscy udali się na słodki poczęstunek. O godz. 11.30 natomiast rozpoczął się Bieg Przełajowy im. kmdra Bolesława Romanowskiego. W Biegu udział wzięli uczniowie z sąsiednich szkół podstawowych i gimnazjów. Klasyfikacja  biegowa przedstawia się następująco:

Szkoła Podstawowa:

Kl. IV

Dziewczęta:                                                                          Chłopcy:

Im- Krzemińska Weronika SP Miasteczko Kr.         Im- Puchała Mateusz SP Kaczory

IIm- Wegner Julianna SP Kaczory                            IIm- Barteczka Bartłomiej SP Wysoka

IIIm- Cichocka Julia SP Miasteczko Kr.                  IIIm- Klejna Piotr SP Białośliwie

 

KL. V

Dziewczęta:                                                                          Chłopcy:

Im- Niemiec Joanna SP Kaczory                              Im- Jurgiel Paweł SP Białośliwie

IIm- Szawłowska Weronika SP Białośliwie             IIm- Koza Remigiusz SP Wysoka

IIIm- Dróżdż Zuzanna SP Wysoka                         IIIm- Danowski Norbert SP Miasteczko Kr.

Kl. VI

Dziewczęta:                                                                          Chłopcy:

Im- Piosik Barbara SP Białośliwie                            Im- Dawid Borowik SP Białośliwie

IIm- Dziuba Jagoda SP Miasteczko Kr.                   IIm- Bogdański Mikołaj SP Wysoka

IIIm- Bohn Laura SP Wysoka                                  IIIm- Śliwiński Adrian SP Kaczory

Gimnazjum

Dziewczęta:                                                                          Chłopcy:

Im- Makowiecka Michalina Kaczory                      Im- Maślanka Sebastian Kaczory

IIm- Szłapa Roksana Kaczory                                 IIm- Pazdej Kacper Kaczory

IIIm- Pufal Katarzyna Kaczory                              IIIm- Pająk Kacper Wysoka

 

Po raz IV odbył się Powiatowy Bieg Uliczny im. kmdra Bolesława Romanowskiego, który wpisany jest w cykl „ Biegaj z Nami 2013”. Na starcie biegu stanęło 118 zawodników z różnych stron powiatu, a nawet kraju. Po ukończonym biegu wszyscy biegacze młodzi i dorośli zjedli pyszną grochówkę. Klasyfikacja  biegowa dorosłych przedstawia się następująco:

Kobiety:

1.      Bemowska Joanna

2.      Skrzypczak Anna

3.      Bosianek Anna

Mężczyźni:

1. Piotrowczyk Patryk

2. Wasilewski Marek

3. Wyrzykiewicz Adrian

            Organizatorzy biegu składają szczególne podziękowania:

– Starostwu Powiatowemu w Pile

– Gminie Miasteczko Krajeńskie

– Dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim,

– OSP Miasteczko Kr. , Brzostowo, Grabówno

– PSP Piła

– KPP w Pile

– Policji Białośliwie

– p. A.E. Paprockim, p. H.K. Stepnowskim, p. Ż. Sokołowskiej, p. M. Rożek oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji biegu.

 

24.09.13

Uczniowie Szkoły Podstawowej oraz Państwowego Gimnazjum brali udział w Dniu Ziemi sprzątając teren Miasteczka Krajeńskiego.

Byliśmy tam – zlot młodzieży  z Krajny ph. Bohaterowie Krajny 2013”   6-7 września 2013 roku grupa młodzieży z Publicznego Gimnazjum z Miasteczka Krajeńskiego wzięła udział  w pierwszym zlocie młodzieży z Krajny ph. „Bohaterowie Krajny 2013”. Zlot odbył się w Górce Klasztornej. Celem zlotu było rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania historią swojego regionu. Nasi uczniowie pod opieka nauczycieli,  udali się do Górki Klasztornej rowerami.  Przedstawili sylwetkę Michała Drzymały  w prezentacji multimedialnej pt. „Michał Drzymała (1857-1937) – chłop nieugięty” oraz postać patrona szkoły podstawowej kmdra B. Romanowskiego w prezentacji pt. „Komandor Bolesław Romanowski (1910-1968) – żadną nie zatrzymany przeszkodą”.

6 września br. grupa sześciu uczniów z Zespołu Szkół w Miasteczku Krajeńskim wzięła udział w wycieczce Żnin- Wenecje- Gniezno- Rogowo. Wyjazd ten był nagrodą w konkursie przyrodniczym „ Na tropach przyrody”. Zespół w składzie Agata Golla, Maria Huszek, Maria Paprocka, Weronika Reszel, Patrycja Orlińska i Adam Seyda zajął II miejsce w XI edycji tego konkursu.

Pierwszym punktem na trasie był Żnin i przejazd kolejką wąskotorową do Wenecji. Podróż w malowniczej scenerii skończyła się dosyć burzliwie, gdyż przeżyliśmy napad kowbojów. W Wenecji, w pobliżu ruin „Zamku Diabła Weneckiego” uczestnicy musieli wykupić się przez udział w zabawach sprawnościowych, prowadzonych przez kowbojów. Z Wenecji udaliśmy się do Gniezna, gdzie zwiedzaliśmy katedrę, spacerowaliśmy po Starym Rynku i kupowaliśmy pamiątki. Ostatnim punktem wycieczki było Rogowo i Park Dinozaurów „ Zaurolandia”. Podczas spaceru z przewodnikiem podziwialiśmy różnorodne gatunki dinozaurów.

Wycieczka była udana i okazała się wspaniałą nagrodą.

02.09,2013

Inauguracja roku szkolnego 2013/ 2014 rozpoczęła się tradycyjnie złożeniem wiązanek pod pomnikiem w rocznicę wybuchu II wojny światowej i okolicznościowym przemówieniem nauczyciela historii p. Czesława Ochyry. Nietypowo, ale uroczyście odbyła się msza – z powodu remontu przed kościołem – w szkolnej sali gimnastycznej. Pani dyrektor Marzanna Boć Ochyra powitała społeczność szkolną w nowym roku , wraz z wójtem  Tadeuszem Dąbrowskim życząc wszystkim powodzenia .

 21-25 .07.2013

Po raz drugi, jednak w większym składzie, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w obozie językowym  Euroweek w Długopolu Zdój, łącząc przyjemne z pożytecznym, bo wyjazd odbył się w wakacje. Czas wypełniony był zajęciami , zabawami i spotkaniami  z wolontariuszami  z różnych krajów: Turcji, Azerbejdżanu, Francji, Chorwacji , Włoch, Rumunii, a językiem porozumiewania był angielski . Piękna pogoda sprzyjała kąpielom w basenie przy ośrodku wypoczynkowym, w otoczeniu Gór Bystrzyckich, a upał nie dawał się we znaki w zacienionym parku zdrojowym tuż obok ośrodka.

Print Friendly, PDF & Email

Comments off